Ostatnio dodane

Zamek Moszna-Kopalnia Złota-Góry Stołowe-Wrocław

1 dzień wyjazd spod szkoły godz 6.30

Moszna położona jest na szlaku komunikacyjnym łączącym Prudnik z Krapkowicami. Nazwa miejscowości pochodzi prawdopodobnie od nazwiska Moschin, rodziny przybyłej do parafii Łącznik w XIV wieku. Zamek przeżywa rozkwit kiedy jego właścicielem zostaje hrabia Franz-Hubert. Tytuł hrabiowski nadany przez cesarza Wilhelma 1895 r. obliguje hrabiego by rozbudował swoją siedzibę. W 1904 r. 1911 r. i 1912 r. hrabiego odwiedził władca Niemiec . Zamek, zgodnie z fantazją hrabiego Franza-Huberta ma 365 pomieszczeń i 99 wież. Niespotykana architektura zamku przyciąga rokrocznie rzesze turystów.

Nysa to przepiękne zabytkowe miasto położone na Przedgórzu Sudeckim. Położenie na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych zapewnia dogodne połączenie z dużymi ośrodkami Dolnego i Górnego Śląska oraz Republiką Czeską. Dzięki wspaniałym zabytkom, głównie architektury sakralnej, Nysa zyskała miano "Śląskiego Rzymu" czy "Śląskich Aten". Najcenniejsze zabytki historii Nysy odnajdziemy w śródmieściu mieszczącym się w obrębie dawnych murów obronnych a dzisiejszych plant. Już w XVI wieku uznawane było za perłę architektury śląskiej. Słynna "panorama stu wież" doskonale widoczna była z okolicznych wzniesień.

Jezioro Otmuchowskie to poza zbiornikiem retencyjnym, również wspaniała atrakcja turystyczna dla wodniaków, plażowiczów, spacerowiczów czy wędkarzy. Jezioro, jak i jego okolice stanowią Rezerwat.

Paczków w woj. opolskim, zwany polskim Carcassonne, to idealne miejsce dla miłośników małych, średniowiecznych miasteczek. Jego centrum stanowi zespół staromiejski otoczony imponującym systemem fortyfikacji. To przepełnione tajemniczym klimatem mrocznych wieków miejsce kusi turystów wieloma świetnie zachowanymi zabytkami, które cudem przetrwały przez setki lat.

Złoty Stok - Kopalnia Złota. Najstarsze prace wydobywcze prowadzono w okolicach Złotego Stoku już około 2000 lat p.n.e. Od tego czasu aż do lat dzisiejszych zdołano wydrążyć przeszło 300 km sztolni, szybów i chodników rozmieszczonych aż na 21 poziomach. Pierwszy zapis o prowadzonych tu robotach górniczych pochodzi z 1273 r. Podziemna Trasa Turystyczna. W jej skład wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna), „Chodnik Śmierci”oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej” .Na koniec wyjazd na powierzchnię Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem. Obiadokolacja nocleg

 

2 dzień śniadanie

Wambierzyce – Bazylika, Dolnośląska Jerozolima – ruchome szopki.

Szczeliniec – najwyższa płaska góra w Polsce, rezerwat skalny.

Błędne Skały – naturalny labirynt skalny.

Skalne Grzyby – skały w kształcie grzybów, najwyższy – 11 m.

Czermna – kaplica czaszek i piszczeli ludzkich.

Duszniki Zdrój – miejsce koncertów Fryderyka Chopina.   Obiadokolacja. Nocleg.

 

3 dzień śniadanie

Wrocław – Sky Tower 212 metrów oraz 50 pięter . Zoo - Afrykarium to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich,głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo.Głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne będzie można podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości 18 m. Kolejna ekspozycja poświęcona będzie Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, gdzie prezentowane będą pingwiny oraz kotiki afrykańskie.Rafa Morza Czerwonego to obecnie około 1 500 bajecznie kolorowych ryb oraz 1 200 sztucznych koralowców. Mieszkańców Nilu reprezentują hipopotamy nilowe zwane również końmi rzecznymi, gdyż obserwując je pod wodą w ruchu łatwo zauważyć ich grację porównywalną do konia w galopie. Obok mieszkają niezwykłe mrówniki często mylone z mrówkojadami z Ameryki Południowej oraz wzbudzająca duże zainteresowanie kolonia golców – gryzoni. To jedna z najbogatszych kolekcji gatunków występujących tylko i wyłącznie w tych jeziorach, gatunków zagrożonych przede wszystkim działalnością człowieka. Na koniec spotykamy się z dikdikami, małymi antylopami. W strefie Afryki Wschodniej mieszkają również ptaki – cztery gatunki kaczek egzotycznych, ibisy i waruga. Do tego mamy tu dwa ośmiometrowe wodospady oraz rozsuwany latem dach. Z Afryki Wschodniej schodzimy do Kanału Mozambickiego, gdzie mieszkają rekiny, płaszczki i inne ryby. To tu znajduje się jedna z największych atrakcji Afrykarium – niepełna dwudziestometrowy tunel akrylowy oraz okno o powierzchni około 40 m.kw. i grubości 30cm! Kolejna kraina i zagrożony ekosystem, to Wybrzeże Szkieletów Mamibii, gdzie mieszkają pingwiny przylądkowe (tońce) i kotiki. Obserwować je można z dwóch miejsc – nad wodą oraz pod wodą, wystarczy przystanąć na trasie, a następnie zejść pod pokład statku. W podwodnym punkcie widokowym znajdują się również akwaria, gdzie mieszkają mureny, seleny czy rekin rogaty. W dżungli otaczającej rzekę Kongo mieszkają krokodyle i manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami. Dołączyły do nich cztery gatunki ptaków, a w przyszłości będą to również małpy. A jeśli czas pozwoli także Rynek starego miasta z pręgierzem oraz Plac Solny.

Obiad. Powrót do Krakowa na godz 22.00

Kolebka Państwa Polskiego II

 Miejsca związanie z początkami istnienia Polski warto odwiedzić ze względu na unikatową wartość historyczną i edukacyjną. Istotnym faktem w kształtowaniu tożsamości każdego z nas jest poznanie najdawniejszych dziejów swojego kraju, sięgnięcie do korzeni.

I dzień 6.00 wyjazd spod szkoły.

Kruszwica to pięknie położona miejscowość w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego, w dolinie Noteci, nad legendarnym jeziorem Gopłem. To miejsce, które każdy Polak zna i które każdy Polak powinien przynajmniej raz w życiu odwiedzić. Historia miasta nierozerwalnie łączy się z początkami polskiej państwowości, ale już znacznie wcześniej istniały tutaj osady ludzkie, o czym mówią badania archeologiczne. Najstarsze ślady osadnictwa na terenie dzisiejszej Kruszwicy sięgają epoki kamienia, czyli około 10 tys. lat pne.

Biskupin – najstarsza polska osada (750-600 p.n.e.), najbardziej znany rezerwat archeologiczny w Europie obejmuje ok. 38 ha z licznymi śladami dawnego osadnictwa. Od epoki kamienia po wczesne średniowiecze. Najsłynniejsze jest stanowisko osady obronnej z przełomu epoki brązu i żelaza. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

II dzień Śniadanie.

Poznań: Jego początki sięgają X wieku. To w X wieku stał się rezydencją książęco-królewską o charakterze stołecznym. Na przestrzeni 11. wieków Poznań był świadkiem istotnych zdarzeń w dziejach Polski. Na terenie miasta pozostało dziesiątki budowli oraz miejsc, które to do dnia dzisiejszego są podziwiane i stanowią atrakcję Poznania. Tutaj przewijają się wszystkie style architektury - począwszy od preromańskiego po współczesny.Stary Rynek, fontanny, renesansowy ratusz (XVI w.), kolegium jezuickie, kościół farny Św. Stanisława (XVII-XVIII w.), pałac Górków (XVI w.), koziołki, pałac Działyńskich (XVIII w.), kościół Franciszkanów, Zamek Królewski (XIII w.), Zamek Cesarski (1905 r.), Biblioteka Raczyńskich (XIX w.), kościół Św. Marcina (XVI w.), Ostrów Tumski, Katedra (X w.), kościół NMP (XV w.), Cytadela. Obiadokolacja. Nocleg.

III dzień Śniadanie. Wykwaterowanie

Gniezno – pierwsza stolica Polski. Miasto Gniezno może poszczycić się wieloma godnymi podziwu zabytkami. Należą do nich:

• katedra w Gnieźnie wraz z konfesją, relikwiarzem św. Wojciecha;

• Drzwi Gnieźnieńskie z 1175 roku, najstarszy zabytek sztuki romańskiej w Polsce (18 scen spiżowych ukazujących życie i śmierć św. Wojciecha);

• Wzgórze Lecha - świadek potężnego 4 członowego grodu;

• Muzeum Archidiecezjalne z dziełami sztuki sakralnej i najbogatszym w Polsce skarbcem katedralnym;

• Muzeum Początków Państwa Polskiego;

• kościół św. Jana Chrzciciela wraz z jego cenną polichromią z XIV wieku;

• kościół i klasztor Franciszkanów fundacji króla Przemysła II wraz z grobem bł. Jolenty, małżonki fundatora gotycki kościół farny, św Trójcy wraz z otaczającymi go obronnymi murami miejskimi.   Obiad w drodze powrotnej.

Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

Koszt wycieczki: na zapytanie

Cena obejmuje: - 2 noclegi - 2 śniadanie - 2 obiadokolacje - 1 obiad - przewodnicy - autokar / 3 dni - opłaty drogowe i parkingi - bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Kolonie letnie DW Bryza Mrzeżyno 14 dni

 Ośrodek Kolonijny Bryza położony jest nad morzem, blisko szerokiej piaszczystej plaży ok. 800m i 15 km od Kołobrzegu. Ośrodek Bryza sąsiaduje z nowoczesną halą widowiskowo sportową, która jest idealnym miejscem do treningów dla grup sportowych, obozów i kolonii letnich. Ośrodek sąsiaduje również ze stadniną koni gdzie pod okiem fachowych instruktorów można spędzać czas jeżdżąc konno bezpośrednio przy morzu. Na terenie ośrodka znajdują się dwa budynki hotelowe, w każdym po 100 miejsc noclegowych. Pokoje 3-5 osobowe z nowymi łazienkami. Wewnątrz budynku znajduje się sala TV oraz sale do zajęć w grupach, piłkarzyki, sklepik. Obiekt przygotowany jest szczególnie do organizacji aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży. W centralnej części obiektu znajduje się profesjonalna sala – namiot wyposażony w stoły do ping-ponga, projektor, DVD, sprzęt nagłaśniający, gdzie organizowane są zajęcia grupowe, dyskoteki, występy itp. Na ładnie zagospodarowanym, ogrodzonym, bezpiecznym i zielonym terenie ośrodka znajduje się osobno wydzielone miejsce na ognisko, oraz place zabaw dla dzieci. Do dyspozycji jest również kompleks boisk sportowych ze sprzętem sportowo-rekreacyjnym: badminton, piłki, paletki, szachy itp.– trawiaste boiska do piłki nożnej i siatkówki, boisko do koszykówki, boisko do piłki plażowej Na terenie ośrodka znajduje się duża klimatyzowana stołówka na 120 miejsc , w której serwowane są smaczne, zdrowe i świeże posiłki.

Terminy:

          28.07 - 10.08.2020  -  cena 1850 zł / os 

         04.08 - 17.08.2020  -  cena  1850 zł / os

 

W cenie:

* transport w obie strony autokarami klasy LUX – klimatyzacja, TV, WC, wideo, uchylne siedzenia z pasami bezpieczeństwa, barek, lodówka

* pokoje 3 - 5 os. z łazienkami

* śniadania bufet szwedzki

* obiad serwowany smaczna domowa kuchnia bez ograniczeń

* podwieczorek

* kolacje bufet szwedzki

* korzystanie z infrastruktury obiektu oraz sprzętu sportowego

* sprawdzona wykwalifikowana kadra - wychowawcy, instruktorzy sportowi i rekreacji

* kierownik kolonii

* Całodobowa opieka pielęgniarska + w razie potrzeby lekarz na wezwanie

*ognisko z pieczeniem kiełbasek

* Realizacja bogatego programu kolonii: dyskoteki , zajęcia z użyciem sprzętu sportowego, realizowane na boiskach sportowych, międzykolonijne zawody, aerobik, karaoke, gry i zabawy terenowe - szukanie skarbu, kolonia na medal, neptunalia, chrzest kolonijny, gry i zabawy integracyjne - śluby kolonijne, miniplayback show, piżama party,wybory miss i mistera i wiele innych ciekawych zabaw, konkursy - muzyczne, plastyczne,plażowanie, doskonalenie sztuki pływania w morzu.

* wycieczki piesze z cyklu poznaj okolice i miejscowe zwyczaje (Uczestnictwo w imprezach kulturalnych organizowanych przez m. Mrzeżyno)

* rejs statkiem po morzu

* 2 wycieczki autokarowe do wyboru

* Ubezpieczenie NNW

Propozycje wycieczek: Kołobrzeg, Międzyzdroje, Trzebiatów-Niechorze-Trzęsacz-Kamień Pomorski, Świdwin itd.

  • Zezwolenie na organizowanie imprez turystycznych nr 211 wydane przez Wojewodę Małopolski
  • Licencja na Międzynarodowy Przewóz Osób nr OU 000076
  • Gwarancja ubezpieczeniowa AXA 03.558.622 ważna do 30.05.2018 r.
Niektóre obszary naszej strony wykorzystują ciasteczka (cookies), czyli małe pliki tekstowe wysyłane do komputera odwiedzającego identyfikujące go w sposób potrzebny do prawidłowego działania serwisu. Ciasteczka są nieszkodliwe dla komputera, jak również dla użytkownika i jego danych. Nie zawierają informacji, które mogłyby być wykorzystane do identyfikacji użytkownika ani badania jego zachowań w Internecie. Korzystanie z zasobów tej strony oznacza akceptację plików ciasteczek(cookies).