Wyjazd godzina 8.00

Muzeum Chleba w Radzionkowie

1. Historia chleba - kontynuacja tematu szkolnego „Od ziarenka do bochenka” projekcja filmu „Chleb” - historia chleba, jego pochodzenie i tradycje z nim związane, proces produkcji pieczywa ( czas 23 min); dla dzieci w wieku przedszkolnym "Ballada o bochenku chleba" ( czas 25 min); prelekcja o szacunku do chleba (czas 20 min) wszyscy siedzą; samodzielne warsztaty z ciastem (czas 20 min) – formowanie plecionki; odbiór własnych wypieków.

2. Lekcja w dawnej klasie szkolnej (czas 20 min) historia nauczania - zwyczaje panujące przed laty w szkołach, dawne książki, elementarze, materiały piśmiennicze, stroje, przybory; wszyscy siedzą w dawnych drewnianych ławkach szkolnych; nauka pisania rysikiem na tabliczkach kamiennych; historia komputerów – poznawanie komputerów na rzeczywistych eksponatach; pobudzanie do szukania swoich zainteresowań.

Cena 50zł / os przy 40 os + 3 gratis 45 zł / os        przy 45 os + 4 gratis

W cenie bilety wstępów do: Muzeum Chleba, autokar LUX z pasami bezpieczeństwa na każdym siedzeniu pilot, przewodnicy zapytaj o termin Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.